KARGO VE TESLİMAT

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Siparişlerinizin gönderimi için UPS Kargo veya Mng ile çalışmaktayız.

Kargo ücreti varmı?

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti Elektrik Profesörü tarafından ödenir.

Kapıda ödeme seçeneği mevcut mu?

Hayır.

Siparişim ne zaman gönderilir?

Elektrik Profesörü web sitesinde yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça iki iş günü sonrasında kargoya verilmektedir. 

Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ikinci iş gününden itibaren kargoya teslim edilir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren ortalama 1-3 iş günüdür. Covid-19 pandemisi nedeni ile kargo firmalarında yaşanan yoğunluktan ötürü teslimatlarda gecikmeler yaşanabilmekte, haftasonu teslimat yapılamayabilmektedir. 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Kargo takip numaranız bir aksilik olmadığı sürece 2 iş günü içerisinde sms ya da mail yöntemiyle tarafınıza iletilecektir. Ulaşmadığı sürece, siparişinizin durumunu takip etmek isterseniz [email protected] mail adresinden kargo takip numarasını talep edebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek destek almanızı ve kargoyu getiren kargo görevlisi ile teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz gerekmektedir. Kargo görevlisi tarafından imzalı tutanağınız olmadan ürünü teslim aldığınız sürece, teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.